Pakiet pieszy

Przyrodę, historię, współczesność Świnoujścia można poznać wyruszając na jeden ze szlaków pieszych wytyczonych zarówno na wyspie Uznam jak i Wolin.

Niezwykle interesujące, będą z pewnością wycieczki wzdłuż nadmorskich deptaków Świnoujścia i pobliskich niemieckich miejscowościach - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Już sama malowniczość morskiego pejzażu, zapach wydmowej roślinności czy klimat promenadowych kafejek to wystarczająca zachęta do ich podejmowania.

Wyprawa przez nadmorskie dzielnice jest również pasjonującą podróżą w czasie, do przypadającego na przełom XIX i XX wieku rozkwitu uzdrowiskowego leczenia i związanego z tym gwałtownego rozwoju uznamskich kurortów, które chętnie odwiedzała ówczesna elita polityczna, intelektualna i kulturalna. Na Uznamie wypoczywali m.in cesarz Wilhelm II, L.Tołstoj, M.Gorki, bracia Mann, czy J.Strauss. Wtedy też ukształtował się specyficzny, pełen eklektycznej elegancji styl, zwany często architekturą uzdrowiskową bądź „kajzerowską”.

Pomimo ciężkiego bombardowania, które niemieckie jeszcze wtedy Świnoujście przeżyło w ostatnich dniach drugiej wojny światowej, w kurorcie ocalała część zabytkowych obiektów z charakteryzującymi ten styl zdobionymi elewacjami, kolumienkami, wieżyczkami i lodżiami. W pełnej krasie podziwiać go można w Ahlbecku i Heringsdorfie.

Polecamy Państwu oznakowane szlaki, wytyczone na wyspach Uznam i Wolin:

  1. ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA „SZLAK FORTYFIKACYJNY” – ok. 4 km
  2. SZLAK PIESZY „ŚWINOUJŚCIE - MIĘDZYZDROJE” – ok. 16 km
  3. MIĘDZYNARODOWY NADMORSKI SZLAK PIESZY „E-9” – ok. 21 km
  4. NORDIC WALKING i JOGGING - LEŚNA ŚCIEŻKA PIESZO-BIEGOWA

« Powrót

Nasze strony:
» Pod Paragrafem - Blog prawniczy «
» TV Arka - internetowa telewizja informacyjno-edukacyjna «
» Panorama obiektu (wymagana wtyczka Flash) «